Łódź i ulica którą trzeba przejść

Łódź jak większość miast w Polsce ma swoją turystyczną ulicę – miejsce gdzie można się spotkać ze znajomymi, zjeść dobry obiad lub przenocować. Taką ulicę ma również Łódź. Znajdują się tam liczne restauracje, bary, miejsca do noclegu i hotele. Łódzka ulica Piotrkowska ma prawie 5 kilometrów długości – jest to jedna z najdłuższych ulic i deptaków w tej części Europy. Jej przebieg sięga od Placu Wolności aż do samego Placu Niepodległości. Niegdyś był to punkt odniesienia, początek od którego zaczęto tworzyć miasto. Z roku na rok ulicę ta „obrasta” coraz większa ilość budynków oraz miejscowej infrastruktury hotelowej i noclegowej.

Na samym początku deptak Piotrkowski służył celom czysto komunikacyjnym jako jeden z głównych szlaków handlowych i rynków tego miasta i regionu. Z racji coraz większej liczby przyjezdnych inwestorów i turystów zaczęła się ona rozrastać w kierunku rozrywkowym. Mnogość różnego rodzaju sklepów oraz miejsc do spędzania czasu sprawia, że deptak cieszy się ogromną popularnością. Samych pubów i barów jest tutaj ponad sto. Duża ilość odwiedzających sprawiła pojawienie się lokalnych usług i tak zwanych małych biznesów. Można w tym miejscu skorzystać z przejażdżki rykszą. Idąc ta ulicą można rozkoszować się widokiem pięknych zabytkowych kamienic.
Duża ilość młodzieży i studentów sprawia, że na tym deptaku organizowane są liczne wystawy sztuki nowoczesnej a nawet filmów i fotografii. Ma to na celu pobudzić zainteresowanie mieszkańców sztuką i wyrafinowaną kulturą. Miejsca takie jak stare zakłady przemysłowe są modernizowane i adaptowane lub przerabiane na miejsca i galerie wystaw nowoczesnej sztuki. Obecnie panuje trend, aby poziom kulturalny mieszkańców miasta był równie wyrafinowany jak aspekt gospodarczy. Łódź była niegdyś typowo przemysłowym ośrodkiem. Udało się dzięki temu stworzy jej nietypowy i niepowtarzalny atut – połączyć sztukę i kultura z przemysłowym i gospodarczym charakterem miasta.
W Łodzi znajdują się szkoły filmowe i liczne placówki uczące sztuki filmowej i aktorstwa. Z racji coraz większego znaczenia mediów i tego rodzaju przekazu przybywa tu coraz więcej studentów. Miasto łączy niepowtarzalną tradycję i nawiązania do zabytkowej architektury i sztuki z nowoczesnością, niesztampowym myśleniem i rozwojem wielu gałęzi gospodarki przemysłowej i usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *